Зміст:

  1. Застосування аптечки
  2. Склад аптечки
  3. Додаткові матеріали 
  4. Популярні питання

Пестициди, які використовуються в сільському господарстві та інших галузях, при неправильному контакті є потенційно небезпечними для здоров'я людини, внаслідок чого можуть виникати надзвичайні ситуації, (отруєння, алергічні реакції або опіки). Саме тому згідно чинного законодавства України аптечки мають бути на кожному агро підприємстві.

Аптечка медична для роботи з пестицидами, укомплектована необхідними засобами для надання першої допомоги:

  1. Протиотруйні препарати. У разі отруєння пестицидами важливо мати доступ до протиотруйних препаратів та ентеросорбентів, які абсорбують токсини в організмі.
  2. Антисептичні та протиопікові засоби для обробки пошкоджень шкіри. Під час роботи з пестицидами можуть виникати порізи або опіки. Медична аптечка має необхідні засоби для обробки таких пошкоджень та запобігає інфекції.
  3. Засоби для зупинки кровотечі, накладання пов'язок в разі травм. 
  4. Додаткові засоби, які допоможуть нейтралізувати хімічну речовину з поверхні спецодягу.

Варто зазначити, що перед початком роботи з отрутохімікатами, працівники повинні успішно пройти медичний огляд та отримати необхідний інструктаж з питань техніки безпеки, пожежної безпеки та надання першої медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях. Всі особи, які будуть працювати з отрутохімікатами, повинні мати спеціальний допуск на здійснення таких видів робіт.

Застосування аптечки

В разі якщо сталась непередбачувана ситуація вчасне використання медичної аптечки для роботи з пестицидами надзвичайно важливо зберегти послідовність дій:

  1. Оцініть ситуацію та переконайтеся, що ви знаходитесь в безпечному для надання допомоги місці. За можливості забезпечте доступ до свіжого повітря.
  2. Викличте медичну допомогу.
  3. Перед тим як надавати допомогу потерпілому, одягніть рукавички з медичного комплекту аптечки, щоб захистити себе від контакту з пестицидами.
  4. Використовуйте засоби з аптечки для надання першої допомоги відповідно до ситуації. Наприклад, в разі отруєння застосуйте протиотруйні препарати, а при травмуваннях - засоби для обробки поранень.
  5. Після надання допомоги слідкуйте за станом потерпілого і до прибуття медичного персоналу надавайте додаткову допомогу, якщо це необхідно.
  6. Документуйте всі подробиці події та наданої допомоги для подальшого аналізу та звітування.

Загальною метою використання аптечки для роботи з пестицидами є надання швидкої та ефективної допомоги у разі потреби, забезпечення безпеки працівників та мінімізація ризику ушкоджень та отруєнь.

При перших ознаках отруєння, таких як запаморочення, нудота, головний біль - необхідно негайно надати потерпілому першу допомогу, не чекаючи на прихід медичного працівника.

Спочатку виведіть потерпілого на свіже повітря, потім зніміть з нього спецодяг, захистивши свої руки гумовими рукавичками. Якщо отруйна речовина потрапила в організм через шлунково-кишковий тракт, потрібно напоїти потерпілого водою, найкраще теплою, або розчином марганцевокислого калію (слабко-рожевий), розчином гірчиці (1 або 0,5 чайної ложки на склянку води) і спровокувати блювоту. Проте, якщо у потерпілого є запаморочення, викликати блювоту необхідно утриматися. Після блювоти потрібно випити 0,5 склянки води з активованим вугіллям (2-3 столові ложки на 1 літр води), суспензію крохмалю з водою, а після видалення отруйної речовини зі шлунка - сольовий проносний засіб (20 г гіркої солі на пів склянки води). У випадку потрапляння рідкого аміаку в шлунок, необхідно провести промивання розчином оцтової кислоти (1-2%).

Склад аптечки

Медична аптечка для роботи з пестицидами від Poputchik містить вироби для обробки та перев'язування ран, серцеві, антисептичні засоби, засоби при отруєннях, допоміжні засоби, а також довідник з надання першої допомоги та рекомендації щодо застосування вкладень.

Аптечка медична для роботи з пестицидамиСклад аптечка медична для роботи з пестицидами

Склад аптечки:

Набір №1

Засоби для зупинки кровотечі, накладання пов'язок в разі травм      

  1. Джгут тканинний з маячком - 1 шт
  2. Бинт стерильний - 10 шт
  3. Косинка медична перев'язувальна  - 3 шт
  4. Вата нестерильна 25 г - 6 шт
  5. Пакет перев'язувальний стерильний - 5 шт
  6. Бинт нестерильний - 10 шт
  7. Джгут кровоспинний "Есмарха" - 1 шт
  8. Лейкопластир котушковий - 5 шт

Антисептичні та дезінфікуючи засоби для обробки шкіри      

  1. Серветка для обробки ран №1 - 10 шт
  2. Йод розчин 5% - 5 шт
  3. Аміаку розчин 10% - 1 шт
  4. Перекис водню 3% - 1 шт
  5. Діамантовий зелений 1% - 5 шт
  6. Борна кислота порошок - 6 шт
  7. Фурацилін - 12 шт

Набір №2

Засоби для штучної вентиляції легень

  1. Пристрій для штучного дихання - 2 шт

Знеболювальні засоби   

  1. Цитрамон - 3 шт
  2. Ацетилсаліцилова кислота - 3 шт
  3. Бесалол № 6 - 10 шт

Серцеві засоби 

  1. Валідол №10 - 3 шт
  2. Настоянка валеріани 25 мл - 1 шт

Засоби при отруєннях (ентеросорбенти)         

  1. Активоване вугілля у таблетках - 4 шт

Засоби, що використовуються при пошкодженнях шкіри       

  1. Вазелін - 1шт

Додаткові засоби та вкладення            

  1. Сода  харчова 2 г - 25 шт
  2. Вода 100 мл - 4 шт
  3. Ножиці тупокінцеві - 2 шт
  4. Піпетка - 10 шт
  5. Рукавички медичні латексні оглядові нестерильні ( під аптечки ) - 3 шт
  6. Термометр медичний - 1 шт
  7. Гірчичний порошок - 200 г 
  8. Хлорид натрію кристалічний - 200 г (сіль) 
  9. Крохмаль - 200 г 
  10. Довідник надання першої допомоги 
  11. Перелік вкладень
  12. Сертифікат 
  13. Футляр для аптечки 45,5 х 18,5 х 18 см на блискавці

Додаткові матеріали

Сертифікат якості вкладається індивідуально в кожну аптечку. А декларацію відповідності можна переглянути ТУТ

Популярні питання

Чому загрожує використання пестицидів?

Відповідь: вплив пестицидів на організм людини може призвести до різних негативних наслідків, таких як утруднення дихання, порушення роботи центральної нервової системи, інтенсивний головний біль, проблеми зі шлунком, підвищення температури тіла та інших неприємних наслідків.

Хто не допускається до роботи з пестицидами?

Відповідь: відповідно постанови Кабінету Міністрів України, до виконання роботи з пестицидами та агрохімікатами не допускаються особи віком до 18 років, вагітні жінки, жінки, що годують дітей, особи, які мають протипоказання за станом здоров’я, а також особи, зазначені у переліку важких робіт та робіт зі шкідливими й небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, визначеному МОЗ.