ЗМІСТ:

  1. Типи та модифікації автомобільних компресорів
  2. Додаткові функції сучасних компресорів: автостоп, манометри та інше
  3. ТОП моделі компресорів: що обирають українські водії
  4. Поради щодо вибору: як обрати компресор, який підійде саме вам
  5. Безпека та надійність: чому не варто економити на покупці автомобільного компресора


Подорожі на автомобілі завжди пов'язані з пригодами та непередбачуваними ситуаціями на дорозі. І хоча ми намагаємося зробити кожну подорож якнайбільш безпечною та комфортною, іноді виникають проблеми, які потребують швидкого вирішення. Однією з таких ситуацій може бути зниження тиску у шинах, що може виникнути внаслідок неправильного бортування шин, перепадів температури, тривалого перебування авто без експлуатації. Тут на допомогу приходить автомобільний компресор – ваш надійний помічник на дорозі.

Типи та модифікації автомобільних компресорів 

Автомобільні компресори  можуть різнитися за конструкцією, призначенням та продуктивністю, типом підключення та конструкцією. Тож розгляньмо більш детально.

Типи підключення: як обрати тип підключення компресора для авто - прикурювач або акумулятор? (може ще щось, якщо є варіанти)

Вибір типу підключення компресора для автомобіля (через прикурювач, чи безпосередньо до акумулятора) залежить від конкретних потреб і умов експлуатації. Ось кілька факторів, які варто врахувати при виборі. Якщо ви плануєте використовувати компресор переважно на дорозі, то модель, яка підключається через прикурювач, може бути зручнішою, оскільки вона не потребує прямого доступу до акумулятора автомобіля. Просто під'єднайте компресор до прикурювача, і ви готові до роботи. Разом з тим, деякі потужні компресори можуть потребувати прямого підключення до акумулятора для забезпечення достатньої сили струму для роботи, такі компресори більш високопродуктивні.

Компресори з підключенням через прикурювач зазвичай більш портативні та зручні для перенесення, оскільки вони не потребують складного монтажу або прямого доступу до акумулятора. 

Враховуючи ці фактори, оберіть тип підключення компресора, який найкраще відповідає вашим потребам і умовам експлуатації вашого автомобіля.

Технологія роботи компресора для авто: 

Згідно з конструктивними особливостями, автомобільні компресори можна класифікувати наступним чином:

  1. Мембранні компресори. Це тип компресорів, де мембрана здійснює коливання, щоб створити тиск. Такий тип сьогодні рідко зустрічаються. Низький попит і зниження виробництва зумовлені їх невисокою надійністю.
  2. Поршневі компресори. Такі компресори добре себе зарекомендували. Вони працюють шляхом руху поршня, який приводиться в дію валом електромотора, що забезпечує їх надійність. Пристрій складається з електромотора та циліндра з поршнем. Багато моделей оснащені вбудованим манометром для контролю тиску повітря в шинах під час накачування.
  3. Роторні компресори. Ці компресори використовують ротор, що обертається всередині корпусу, для створення тиску. Вони відзначаються високою надійністю і простотою експлуатації, але зазвичай мають меншу продуктивність. 

Тиск та продуктивність: розуміння специфікацій 12 В компресорів для автомобіля

Переважна більшість особистих автомобілів зазвичай обладнана акумуляторами напруги 12 вольт, яка забезпечує живлення автомобіля. Розуміння специфікацій  є ключовим при виборі правильного пристрою для ваших потреб. Потужність компресора вимірюється в ватах (W), забезпечує його здатність швидко накачувати шини або інші надувні вироби. Та разом з цим потрібно зважати на матеріали з яких виготовлений компресор. 

24-вольтові компресори використовуються для задач, що вимагають вищої потужності та продуктивності, в тому числі більш тривалих періодів роботи, ніж ті, які забезпечують 12-вольтові компресори. Вони підходять для великих транспортних засобів, таких як вантажівки, автобуси, позашляховики та спеціалізовані транспортні засоби.

Отже, якщо ви власник легкового автомобіля або невеликого транспортного засобу і шукаєте простий у використанні, доступний та портативний компресор для повсякденних завдань, 12-вольтовий компресор буде оптимальним вибором. 

Матеріали та конструкція: що важливо знати про будову компресора в автомобіль

Матеріали, з яких виготовлений компресор, визначають його якість, надійність і тривалість служби. Наприклад алюміній або сталь міцніші й довговічніші за пластик, що робить компресор більш надійним у використанні. Але й ціна на такі компресори на порядок вища. Пластикові деталі дешевші, тому тут важливо переконатись в їх якості й таких характерних ознаках як то морозостійкість та стійкість до високих температур. Щодо шлангів то гумові або нейлонові з алюмінієвими насадками зазвичай є найбільш надійними.

Додаткові функції сучасних компресорів: автостоп, манометри та інше

Сучасні автомобільні компресори можуть мати різноманітні додаткові функції, такі як:

  1. Автоматичний вимикач (автостоп). Що дозволяє компресору автоматично вимикатися, коли досягнуто певний заданий тиск у шині. Це забезпечує точне накачування і запобігає перевищенню тиску.
  2. Вбудований манометр, допомагає користувачеві легко виміряти тиск у шинах під час накачування. Це зручно, оскільки ви можете слідкувати за тиском без потреби використовувати окремий манометр.
  3. Світлодіодний ліхтар полегшує використання  у темний час доби або в обмежених просторах.
  4. Захист від перегріву, дозволяє компресору автоматично вимикатися у випадку перегріву, що забезпечує безпеку його експлуатації та запобігає пошкодженню пристрою.

ТОП моделі компресорів: що обирають українські водії

  1. Компресор "Сила" 900401 - призначений для накачування невеликих шин та контролю тиску в них. За подачу повітря в об'ємі 35 літрів за хвилину відповідає однопоршневий двигун, що споживає 150 Вт при номінальній напрузі 12 В. Джерелом живлення для компресора є автомобільний прикурювач, підключення якого відбувається за допомогою стандартного кабелю з відповідним перехідником. Максимальний рівень тиску становить 7 атмосфер, а цикл безперервної роботи 20 хвилин. Контролювати рівень тиску, можна завдяки манометру.

    Компресор Сила 900401
     
  2. Компресор автомобільний двопоршневий посилений СИЛА "ТРОФІ"- призначений для накачування шин автомобілів, у тому числі вантажних, мотоциклів, а також надувних човнів. Подача повітря у цьому компресорі - 85 літрів на хвилину. Потужність 350 ВТ, сила струму 18 А, напруга підключення 12 В, а довжина мереживного проводу - 3 м. Компресор підключається за допомогою клем акумулятора.

    Компресор автомобільний двопоршневий посилений СИЛА ТРОФІ

     
  3. Автокомпресор GEMIX Model I двопоршневий з сумкою, цифровий манометр, функція AUTOSTOP, ліхтарик, 60 л/хв -  оснащений електронною системою управління, корпус виготовлений з міцного полімерного матеріалу, у якому передбачені спеціальні отвори для зберігання шланга, кабелю живлення і додаткових насадок-перехідників. Потужність 200 ВТ, а час безперервної роботи становить 15 хвилин. Зауважимо, що шланг подачі повітря довжиною 0,6 м виготовлений з високоякісних морозостійких матеріалів, а кабель живлення довжиною в 3 м, зручний навіть для габаритних авто. Зручність точного контролю тиску під час накачування коліс, гарантується цифровим манометром з підсвічуванням символів, який має широкий спектр одиниць виміру: BAR, PSI, KPA, KG / CM². А також автоматичною функцією відключення компресора при досягненні заданого рівня тиску. Мотор поршневого типу виконаний з якісних матеріалів, який є довговічний і не вимагає змащення. Робочий циліндр виготовлений з алюмінієвого сплаву, а стійкі поршневі кільця з фторопласту. Для зручності користування в темний час доби компресор обладнаний вбудованим LED-ліхтариком. Додатково має прогумовані ніжки для зменшення вібрацій під час роботи.

    Автокомпресор GEMIX Model I

     
  4. Автокомпресор GEMIX Model M black/red поршневий, цифровий манометр, функція AUTOSTOP, ліхтарик, 35 л/хв Інтуїтивний і простий у використанні інтерфейс, електродвигун нового типу з підвищеним ККД та вбудований індикатор - це робить процес підкачування та контролю регулювання тиску шин або підкачки предметів максимально простим та зручним. Має максимальний струм споживання 10 А, з напругою в 12 В. Довжина повітряного шлангу становить 0,5 м, а довжина кабелю живлення 3.1 м. Мотор поршневого типу виконаний з якісних матеріалів, який є довговічниим і не вимагає змащення. Робочий циліндр виготовлений з алюмінієвого сплаву, а стійкі поршневі кільця з фторопласту. Час безперервної роботи становить 8 хвилин.

    Автокомпресор GEMIX Model M

Поради щодо вибору: як обрати компресор, який підійде саме вам

Під час вибору автомобільного компресора слід звертати увагу на такі параметри:

  • максимально можливий тиск. Компресор з вищим максимальним тиском є більш універсальним, оскільки його можна використовувати не тільки для автомобільних шин, але і для інших потреб, наприклад, накачування велосипедних шин, спортивного інвентарю (м'ячів), надувних матраців та інших девайсів.
  • швидкість подачі повітря. Висока швидкість подачі повітря означає, що шини будуть накачуватись швидше. Це особливо важливо в екстрених ситуаціях або при накачуванні декількох шин поспіль. Та дозволяє зменшити навантаження на компресор і уникнути його перегріву, особливо під час тривалої роботи.
  • час безперервної роботи. Моделі з тривалим часом безперервної роботи мають кращі системи охолодження, що підвищує їх надійність і довговічність.
  • потужність двигуна. Потужний двигун забезпечує стабільну роботу компресора навіть при високих навантаженнях, що знижує ризик перегріву і поломок. Це підвищує надійність і довговічність пристрою.

Врахування розміру шин та типу автомобіля: ключові аспекти при покупці автомобільного компресора

То ж при виборі автомобільного компресора наші фахівці рекомендують враховувати такі (параметри авто) як розмір шин і рекомендований тиск, адже різні типи автомобілів мають різні розміри шин та рекомендовані значення тиску повітря. Компресор повинен бути здатний накачувати шини до потрібного рівня тиску відповідно до вимог виробника авто. А також тип транспортного засобу, адже легкові автомобілі, вантажівки, позашляховики та інші транспортні засоби вимагають різних характеристик компресора. Наприклад, для позашляховика може бути потрібний компресор, здатний накачувати шини важких джипів, а для легкового автомобіля достатньо компактного і легкого використання.

Безпека та надійність: чому не варто економити на покупці автомобільного компресора

Економія на покупці автомобільного компресора як правило виявляється неприбутковою, оскільки низька якість та надійність призводять до небезпеки для вас та вашого автомобіля, а також до додаткових витрат на обслуговування та ремонт. Інвестиція  у високоякісний і надійний компресор найкращий варіант на довгострокову перспективу.